طراحی مرکز IT دانشگاه علوم دریایی چابهار

  زیر بنای مرکز IT و انفورماتیک : دو هزار و پانصد متر مربع

  تعداد طبقه : دو طبقه

 محل اجرا : استان سیستان و بلوچستان شهرستان چابهار

   طراحان معماری : پیمان رزمجو ، بهشاد دادگستر، حسین پرگاری

 همکاران سازه : مهدی رزمجو

 همکاران تاسیسات مکانیکال : امین تورث

 همکاران تاسیسات الکتریکال : انوشه اسراری

 بعد از طراحی سلف سرویس مرکزی ، نوبت به طراحی طراحی مرکز IT دانشگاه علوم دریایی چابهار رسید. مرکز IT و انفورماتیک دانشگاه با مساحت 1500 متر مربع در سال 1388 به مهندسین مشاور اروین معماری پارس محول گردید.

  در خواست کارفرما طراحی مرکز فناوری اطلاعات ومرکز IT دانشگاه علوم دریایی چابهار بر دو محور طراحی اقتصادی و طراحی مدرن تاکید داشت این پروژه نیز از مجموعه اقدامات آقای دکتر اوکاتی رییس فرزانه دانشگاه جهت افزایش کیفیت فضایی و علمی دانشگاه بود. ردیف بودجه نیز با پیگیرهای بی وقفه ایشان پس از تهیه گزارش توجیهی فنی، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی و تصویب در کمیسیون ماده 23 قانون برنامه  در بودجه های سنواتی ثبت گردید .

مرکز IT دانشگاه علوم دریایی چابهار در دو طبقه با سازه کابلی توسط مهندسین مشاور اروین معماری پارس طراحی گردید. این ساختمان دارای دو بال و یک مفصل میانی است . یک بال به مرکز کامپیوتر جهت دانشجویان دختر و پسر در طبقه همکف و اول اختصاص دارد. بال دوم در طبقه همکف به فضاهای اداری ، اساتید ، اتاق سرور و در طبقه اول در بر گیرنده کلاسهای درس می باشد.

مرکز IT دانشگاه علوم دریایی چابهار به منظور کمک به روند رشد، توسعه دانش، سرعت بخشیدن به امور آموزشی ، پژوهشی، خدماتی و اداری دانشگاه تاسیس و در حال حاضر این مرکز مشغول ارائه خدمات به دانشجویان،کارکنان دانشگاه و اعضای هیات علمی است . این مرکز علاوه بر ارائه کلیه خدمات در زمینه‌های سخت افزار و نرم افزار و شبکه اعم از مشاوره، خرید، تجهیز، طراحی، پیاده‌سازی، نصب و راه‌اندازی، ارتقاء و توسعه سیستم‌ها و تعمیر و نگهداری و پشتیبانی آن‌ها، مسؤولیت کار بزرگ و پیچیده طراحی، ایجاد توسعه و نگهداری شبکه گسترده اطلاع رسانی دانشگاه و ارائه انواع سرویس‌های اینترنت به اساتید، دانشجویان، کارکنان را بر عهده دارد.

 در مرکز IT دانشگاه علوم دریایی چابهار دو سایت کامپیوتری مجزای کارشناسی (طبقه همکف) و  تحصیلات تکمیلی (طبقه فوقانی) می باشد که هر کدام از سایت ها تعداد ظرفیت بالقوه 96 دستگاه رایانه دارد و هر کدام از کارگاه های کامپیوتر (3 کلاس) هر کدام ظرفیت بالقوه 40 کامپیوتر را دارد. سیستم wifi نیز در سایت ها نصب می باشد و دانشجویان می توانند به صورت Wireless از طریق لپ تاپ به شبکه متصل گردند. دانشگاه مجهز به تعداد مناسبی کامپیوتر با کیفیت می باشد که در دوقسمت سایت و کافی نت مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر آن تعدادی دستگاه پرینتر و سایر لوازم مورد نیاز نیز جهت استفاده دانشجویان و اساتید مهیا شده است.

 مفصل میانی لابی ورودی ، پلکان و ارتباطات عمودی و پذیرش را پذیرا شده است. سایبان و مجموعه ورودی با سازه کابلی طراحی و محاسبه شده است . طراحی تاسیسات الکتریکال و مکانیکال امکان استفاده از هر بال و طبقه به تنهایی و بدون روشن شدن تاسیسات بقیه قسمتها را می دهد .

 پس از تشریفات مناقصه و انتخاب پیمانکار، نظارت بر اجرا نیز توسط مهندسین مشاور اروین معماری پارس صورت گرفت.مرکز IT و انفورماتیک دانشگاه علوم دریایی و دریا نوردی چابهار در سال هزار و سیصد و نود و یک  مرکز فوق الذکر به بهره برداری رسید. شایان ذکر است پیمانکار پروژه شرکت پایکار گیل بوده است. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازدیدها: 19