مرکز نوآوری و فناوری شهید محلاتی

مشخصات طرح :

زیر بنای مرکز نوآوری و فناوری شهید محلاتی: دو هزار و چهار صد متر مربع

تعداد طبقه : سه طبقه

محل اجرا : استان تهران خیابان نوفل لوشاتو

همکاران طراحی معماری : پیمان رزمجو ، بهاره چاوشی ، حسین پرگاری، علی قاضی

همکاران سازه : حمید رضا نصیری، میلاد کشاورز باحقیقت

همکاران تاسیسات مکانیکال : امین تورث

همکاران تاسیسات مکانیکال : ساسون بغوزیان خویگانی

پتینه و خطاطی : بهرخ هاشمی

بازسازی مرکز نوآوری و فناوری شهید محلاتی در سال هزار و سیصد و نود و نه در سه طبقه و با مساحت دو هزار و چهارصد مترمربع توسط صندوق توسعه و نوآوری مهر ماندگار به مهندسین مشاور اروین معماری پارس محول گردید.

این پروژه توسط دوستی زلال و شفاف ازدوران شباب با شرط صرفه جویی در هزینه ها  در عین زیبایی و خاص بودن و سرعت اجرای بالا، بطوریکه کل فرآیند طراحی ، برآورد و اجرا بیش از 7 ماه طول نکشد به ما ارجاع شد.

در طراحی سعی گردید تا با توجه به عملکرد ساختمان، فضایی پویا و کارآمد طراحی شود.

ساختمان موجود ساختمانی سه طبقه  با قدمت 50 ساله بود. به عنوان اولین اقدام جهت اطمینان خاطر از آینده مقاوم سازی ساختمان بود. قدم بعدی طراحی داخلی،نمای مجموعه و محوطه که توسط طراحان معماری، سازه ،تاسیسات مکانیکال و الکتریکال اروین معماری پارس صورت گرفت . در طراحی پاسخگویی به عملکرد مجموعه و نیاز های آن، رعایت الزامات سازمان اوقاف، خواسته مدرن کارفرما در فضای داخلی و نمای متناسب با معماری سایر ساختمانها و منطقه اصلی ترین دغدغه های طراحان بود.

پروژه مرکز نوآوری و فناوری در کنار ساختمان بایگانی راکد ملی از پٰروژه های جذاب سال 1399 مهندسین مشاور اروین معماری پارس بودند

پروژه مرکز نوآوری و فناوری در هفته وقف سال هزار و چهارصد با حضور ریاست محترم سازمان اوقاف و جناب آقای دکتر پندار معاون محترم بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف افتتاح گردید.

در نهایت به نظر می رسد نتیجه پروژه مرکز نوآوری و فناوری حداقل ما را سرافکنده ننمود.

بازدیدها: 56