استادیوم تختی بندر انزلی

همکاران طراحی معماری استادیوم تختی بندر انزلی: پیمان رزمجو، بهاره چاوشی، سید رضا امام، حسین پرگاری، ویدا والی زاده، مژده فرازانی

طراحان سازه: حمیدرضا نصیری، میلاد کشاورز

تأسیسات مکانیکال: امین تورث، مه رو مافی

تأسیسات الکتریکال: یاشار چرخکار

بعد از سالن تختی لاهیجان این بار نوبت به استادیوم تختی بندر انزلی رسید. استادیوم تختی بندر انزلی قدمتی بیش از نیم قرن دارد. این استادیوم که به سن سیروس ( کاپیتان فقیه ملوان انزلی) شهرت دارد میعادگاه عاشقانی است که فارغ از هر مرده باد و زنده باد، قلبشان فقط به عشق ملوان می تپد.

 

استادیوم تختی بندر انزلی

طرح بازسازی استادیوم تختی بندر انزلی در آذرماه 1399به مهندسین مشاور اروین معماری پارس محول شد با همان سناریوی همیشگی ” بودجه محدود، فشار مسئولان شهری و استانی، بازی همزمان تیم ملوان ” طرح بازسازی استادیوم تختی انزلی در شهریور 1399 یعنی دو ماه قبل از ابلاغ قرارداد تهیه و مناقصه برگزار گردید.

در این میان بودجه طرح بخشی توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و از محل طرحهای عمرانی ، بخشی توسط اداره کل استان و بالاخره بخشی توسط باشگاه ملوان و خیرین محلی تامین گردید.

استادیوم تختی بندر انزلی

در طراحی مقاومت بخشی سطح بستر استادیوم تختی انزلی با استفاده از میکروبایل، تأمین نور مورد نیاز AFC و خروج و طراحی دکل های روشنایی جدید بر اساس استاندارها، تخریب و ساخت سکوهایی که در آزمایشات، امکان مقاوم سازی آن ها  میسر نبود، بازسازی بخش VIP و مسقف کردن سکوها برای استادیوم تختی انزلی پیش بینی شده است که بخشی از آن با توجه به اولویت ها و محدودیت بودجه در فاز اول اجرایی منظور گردیده است.

پس از استادیوم 50.000 نفری پارس شیراز، استادیوم تختی انزلی را نیز عاشقانه برای تیفوسی های قوی سفید انزلی طراحی نمودیم تا شاید روزی نوبت آن شود که با قراردادی 6 ريالی و با قلب سرخمان برای پرسپولیس، ارتش سرخ آسیا استادیومی طراحی نماییم.

مهندسین مشاور اروین معماری پارس

استادیوم تختی بندر انزلی
استادیوم تختی بندر انزلی

بازدیدها: 280