ساختمان چند منظوره دانشگاه گرمسار

مشخصات طرح دانشکده ساختمان چند منظوره دانشگاه گرمسار

زیر بنای کتابخانه مرکزی : چهار هزار و پانصد متر مربع

تعداد طبقه : دو طبقه

محل اجرا : استان سمنان شهرستان گرمسار

همکاران طراحی معماری : پیمان رزمجو ، بهاره چاوشی

همکاران سازه : حمید رضا نصیری

همکاران تاسیسات مکانیکال : امین تورث

همکاران تاسیسات الکتریکال : ساسون بغوزیان خویگانی

همکاران اجرا : حسین پرگاری ، مجتبی تاج الدینی ، جلال شاهمرادی ، میلاد کشاورز

ساختمان چند منظوره دانشگاه گرمسار با مساحت چهار هزار و پانصد متر مربع در سال هزار و سیصد و نود و پنج  توسط مهندسین مشاور اروین معماری پارس طراحی گردید . این بنا با سه ساختمان مجزا از لحاظ کارکرد اما مرتبط از لحاظ بصری با سه کاربری کتابخانه و سلف سرویس و آزمایشگاه و کارگاه طراحی گردید. با توجه به کاربری های کاملاً ناهمگون و همچنین محدودیت های شدید بودجه، تصمیم طراحان جداسازی این ساختمانها از لحاظ عملکردی از یکدیگر ولی اتصال و یکپارچگی بصری ساختمانها بود.

همانطور که اشاره شد ساختمان چند منظوره دانشگاه گرمسار از سه ساختمان تشکیل شده است. در طبقه همکف ساختمان شماره یک ، آمفی تیاتر با ظرفیت  صد و هشتاد نفر طراحی شده است. طبقه اول ساختمان شماره یک به فضاهای ریاست و معاونت های دانشگاه اختصاص دارد. ساختمان شماره دو برای آزمایشگاه های فنی و مهندسی و آتلیه های معماری در دو طبقه طراحی شده اند .در ساختمان شماره سه سلف سرویس جهت دانشجویان دختر و پسر و همچنین فضای پخت و سرو طراحی شده است .

بعد از اجرای اسکلت فلزی و دیوارهای پیرامونی ساختمان شماره یک ، با توجه به کمبود فضای آموزشی دانشگاه ، بهره بردار تصمیم به تغییر کاربری ساختمان مذکور گرفت . لذا راسا نسبت به احداث کلاس در فضای سلف سرویس اقدام نمود که فاقد استاندارد های لازم است . شایان ذکر است با توجه به افزایش پذیرش دانشجویان و کمبود فضای فیزیکی این تصمیم علی رغم مخالفت مشاور ، اجتناب ناپذیر بود .

بازدیدها: 56