سلف سرویس مرکزی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

مشخصات طرح 

زیر بنای سلف سرویس مرکزی : دو هزار و پانصد متر مربع

تعداد طبقه : ۲ طبقه

محل اجرا : استان خوزستان شهرستان خرمشهر

همکاران طراحی معماری : هومن ریخته گر مشهد، پیمان رزمجو

همکاران سازه : مهدی رزمجو، کیارش هاشمیان تبریزی

همکاران تاسیسات مکانیکال : نوید ریخته گر مشهد

همکاران تاسیسات مکانیکال : انوشه اسراری

طراحی ساختمان سلف سرویس مرکزی دانشجویی پردیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهردر سال ۱۳۸۴ به مهندسین مشاور اروین معماری پارس ارجاع گردید .این طرح نیز یکی دیگر از اقدامات مهم و اولیه پروفسور احمد سواری جهت ایجاد فضای دانشگاهی بود . این ساختمان با زیربنای ۲۵۰۰ مترمربع  توسط اروین معماری پارس طراحی گردید . در طراحی معماری ایده اصلی و الهام بخش ، عرشه و ساختمان کشتی های باری موجود در رودخانه کارون بوده است.

ساختمان سلف سرویس مرکزی دانشجویی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در دو طبقه طراحی شده است .در طراحی امکان توسعه افقی در سالهای آتی توسط اروین معماری پارس پیش بینی شده است . به دلیل پیش گفته سازه بصورت مدولار پیش بینی شده است . این ساختمان دارای فضاهایی چون آشپزخانه ، سالن غذا خوری بانوان و آقایان و سالن اساتید و فضاهای اداری می باشد. آشپزخانه برای آماده سازی ، پخت و ارايه طراحی شده است و پیش بینی توسعه آینده در آن لحاظ شده است . سردخانه های در نطر گرفته شده شامل سردخانه زیر صفر و بالای صفر درجه می باشد . بالکن طراحی شده در شرایط آب و هوایی مناسب ، جهت سرویس دهی آماده سازی و طراحی گردیده است .

بودجه طرح از محل بودجه طرحهای عمرانی قانون بودجه تامین گردیده است .پس  از اتمام طراحی توسط مهندسین مشاور اروین معماری پارس، در سال ۱۳۸۵ پروژه طی مناقصه به پیمانکار ذیصلاح جهت اجرا واگذار گردید و نظارت بر حسن اجرای پروژه تا سال ۱۳۸۸ بر عهده مهندسین مشاور اروین معماری پارس و تا پیشرفت فیزیکی ۸۷% قرار داشت . بعد از آن با تغییر ریاست دانشگاه  و با نظارت دفتر فنی دانشگاه علی رغم ممنوعیت قانونی و تغییر در پیشانی ورودی بدون در نظر گرفتن طرح اصلی این مهندسین مشاور در سال ۱۳۹۱ افتتاح گردید.

بازدیدها: 41