ساختمان مهمانسرای دانشگاه علوم دریایی چابهار

زیر بنای مهمانسرای دانشگاه علوم دریایی چابهار : سه هزار و پانصد متر مربع
تعداد طبقه : دو طبقه
محل اجرا : استان سیستان و بلوچستان شهرستان چابهار
طراحان معماری : پیمان رزمجو ، بهشاد دادگستر
همکاران سازه : مهدی رزمجو
همکاران تاسیسات مکانیکال : امین تورث
همکاران تاسیسات الکتریکال : انوشه اسراری

مهمانسرای دانشگاه علوم دریایی چابهار در سال 1388 به مهندسین مشاور اروین معماری پارس محول گردید. طراحی این ساختمان با مساحت 1600 متر مربع در دو طبقه صورت پذیرفته است. ایده اولیه طراحی برای مهمانان ویژه دانشگاه و اساتید مدعو توسط کارشناسان بوده است.

طراحی این ساختمان بعد از تجربه موفق طراحی سلف سرویس دانشجویی دانشگاه بود .

آقای دکتر اوکاتی رییس وقت دانشگاه برای تامین هزینه ها دور نمای واگذاری این مهمانسرا در قالب هتل را به بخش خصوصی داشتند. این ایده اکنون اجرایی شده و این مهمانسرا به عنوان هتل ونوس در چابهار سرویس میدهد. در حال حاضر هتل ونوس از اقبال خوبی در چابهار برخوردار است. این هتل علی رغم سیاستهای انقباضی در بودجه دارای سه ستاره می باشد.

مهمانسرای دانشگاه علوم دریایی چابهار در دو بال طراحی شده است . یک بال شامل 17 اتاق دو نفره با امکانات هتلینگ در دو طبقه طراحی گردیده است. بال دوم دارای سوییت هایی در هر طبقه و 10 سوییت VIP برای مهمانان ویژه می باشد.  مفصل متصل کننده دو بال در طبقه همکف فضای لابی را تشکیل داده است. مفصل متصل کننده در طبقه اول با دید بینظیر از دریا ، به فضای رستوران  اختصاص یافته است. شایان ذکر است که در طراحی صورت گرفته همه  اتاقها و سوییتها دارای بالکن اختصاصی می باشند. طراحان مهندسین مشاور اروین معماری پارس توجه به معماری بومی منطقه، مصالح و رنگ بندی غالب پردیس طراحی این مجموعه را به انجام رسانده اند.

این پروژه در سال 1390 با برگزاری مناقصه به پیمانکار واگذار گردید. محل تامین اعتبار پروژه از محل طرحهای پنجاه درصدی سازمان برنامه و بودجه بوده است. پنجاه درصد مابقی پروژه از محل درآمدهای اختصاصی دانشگاه تامین شده است. ساختمان مهمانسرای دانشگاه دریا نوردی و علوم دریایی چابهار با نظارت عوامل مهندسین مشاور اروین معماری پارس در سال 1392 به بهره برداری رسید.

بازدیدها: 264